Kategorie: Novinky, Akce

Rock Gang Contest 2017 finále: 3. 6. 2017, klub Mír Uherské Hradiště

Rock Gang Contest 2017 finále: 3. 6. 2017, klub Mír Uherské HradištěFinále druhého ročníku soutěže Rock Gang Contest se odehraje v sobotu 3. června v Klub Mír, kde vystoupí pětice nadějných začínajících kapel z Uherského Hradiště a blízkého okolí. Na své si přijdou fanoušci prakticky všech hudebních žánrů.

Vystoupí: Some Reason (alternative rock, Zlín), NouBrejns (pop punk, Nivnice), Them Switcheroos (garage rock, Uherské Hradiště), Mimo (indie folk, Uherské Hradiště)

Finále druhého ročníku soutěže Rock Gang Contest se odehraje v sobotu 3. června v klubu Mír, kde vystoupí čtveřice nadějných začínajících kapel z Uherského Hradiště a blízkého okolí. Na své si přijdou fanoušci prakticky všech hudebních žánrů.

Těžkotonážními pouštními riffy nebudou šetřit Them Switcheroos, byť se jejich zkušebna nachází tisíce kilometrů od proslulé Palm Desert. O poznání intimnější hudební zážitek nabídne indie duo Mimo, které stojí  na syntéze akustické kytary, ukulele a genderově vyvážených zpěvů. Naživo se představí také mladá zlínská kapela Some Reason, která boduje moderním rockovým soundem, a stále populárnější středoškolští pop-punkeři NouBrejns.

Vítěz kromě nekonečné slávy obdrží 10 000 Kč na nahrávání v profesionálním studiu, možnost vystoupit na Slováckém létě 2017 jako předskokan Iného Kafe a slevu 10 % na nákup nástrojů v prodejně Audiotek UH.

Role fanoušků jednotlivých kapel bude opět klíčová, o vítězství totiž rozhodnou rovným dílem hlasy návštěvníků finále a odborné poroty ve složení František Elfmark (Přátelé zpětné vazby), Jan Oláh (Přátelé zpětné vazby), Petr Tománek (Klub Mír), Marek Pochylý (Slovácké léto), Dan Prajs (Audiotek UH), Jakub Šilhavík (Full Moon Magazine), Karolína Tomečková (Destroy production) a Vlasťa Killy Mahdal (Melancholy Pessimism).

Celá akce je podporována městem Uherské Hradiště (fond kultury), firmou Audiotek. Důležitá je i spolupráce s klubem Mír a Slováckým létem.

LINE UP

Sacrifive (melodic hardcore, Uherské Hradiště) - kapela z časových důvodů odstoupila ze soutěže
www.bandzone.cz/_98743

Some Reason (alternative rock, Zlín)