Kategorie: Novinky, Akce, Soutěže

Rock Gang Contest 2017 pravidla

Rock Gang Contest 2017 pravidlaDruhý ročník soutěže Rock Gang Contest znovu hledá nadějné začínající kapely, které chtějí představit svou autorskou tvorbu širšímu publiku. Vítěz soutěže bude zvolen 3. června během finálového večera v uherskohradišťském klubu Mír a obdrží 10 000 Kč na nahrání alba v profesionálním studiu. Vítěz dále získává možnost vystoupit jako předskokan kapely Iné Kafe na Slováckém létě 2017 a slevu 10 % na nákup nástrojů v prodejně Audiotek UH. O umístění rozhodují rovným dílem hlasy návštěvníků finále a odborné poroty.

Snahou 2. ročníku soutěže Rock Gang Contest je představit mladé začínající kapely a sólové projekty z regionu širšímu publiku. Vítěz soutěže, který bude zvolen 3. června během finálového večera v uherskohradišťském klubu Mír, obdrží 10 000 Kč na nahrání svých skladeb v profesionálním studiu, případně na úhradu nákladů spojených s výrobou fyzických nosičů. Vítěz dále získává možnost vystoupit jako předskokan kapely Iné Kafe na Slováckém létě 2017 a slevu 10 % na jednorázový nákup nástrojů v prodejně Audiotek Uherské Hradiště. O umístění rozhodují rovným dílem hlasy návštěvníků finále a odborné poroty.

Pro přihlášení stačí zaslat ukázku vlastního repertoáru na emailovou adresu info@klubpzv.cz. Hlavní podmínkou zůstává, že hudební formace doposud nevydala dlouhohrající album a pochází z Uherského Hradiště nebo blízkého okolí.

Podmínky účasti

Soutěž Rock Gang Contest je určena začínajícím kapelám z Uherského Hradiště a blízkého okolí, které hrají svou vlastní autorskou tvorbu a doposud nevydaly dlouhohrající album. Rádi uvítáme také sólové projekty. Účastníci loňského ročníku s výjimkou čtveřice finalistů se mohou opětovně zúčastnit a předvést, kam se za uplynulý rok posunuli.

Přihlášky s ukázkou vlastního repertoáru zasílejte na emailovou adresu info@klubpzv.cz. Uzávěrka přihlášek je v neděli 7. května, pozdější přihlášení nebude akceptováno.

Hlasování

Čtveřici finalistů, která naživo vystoupí v sobotu 3. června v klubu Mír, vybírá odborná porota. O vítězi soutěže následně rozhodnou rovným dílem hlasy návštěvníků finále a odborné poroty.

Odborná porota

František Elfmark (Přátelé zpětné vazby)

Jan Oláh (Přátelé zpětné vazby)

Petr Tománek (Klub Mír)

Marek Pochylý (Slovácké léto)

Dan Prajs (Audiotek UH)

Jakub Šilhavík (Full Moon Magazine)

Karolína Tomečková (Destroy production)

Vlasťa Killy Mahdal (Melancholy Pessimism)

Odměna pro vítěze

Odměna 10 000 Kč pro vítěze je určena na pokrytí nákladů spojených se vznikem a vydáním nahrávky. Částka bude vítězi vyplacena po předložení faktury prokazující tyto náklady. Výsledná nahrávka musí vzniknout nejpozději do konce roku 2017. Vítěz soutěže dále získává možnost vystoupit jako předskokan kapely Iné Kafe na Slováckém létě 2017 a slevu 10 % na jednorázový nákup nástrojů v prodejně Audiotek Uherské Hradiště.

Všem vystupujícím finalistům navíc náleží částka 500 Kč na pokrytí cestovních nákladů.

Celá akce je podporována městem Uherské Hradiště (fond kultury), firmou Audiotek. Důležitá je i spolupráce s klubem Mír a Slováckým létem.

Důležité termíny
středa 20.4. - spuštění soutěže

neděle 7.5. - deadline podání přihlášek
pondělí 15.5. - odborná porota oznámí 4 kapely postupující do finále